کارگروهی به منظور کنترل و رصد وضعیت بازار لوازم خانگی

کارگروهی به منظور کنترل و رصد وضعیت بازار لوازم خانگی

با تصمیم ستاد تنظیم بازار، مقرر شد کارگروهی به منظور کنترل و رصد وضعیت بازار لوازم خانگی تشکیل شود

به گزارش تجارت‌نیوز، در جلسه اعضای ستاد تنظیم بازار، بررسی وضعیت بازار لوازم خانگی با حضور تولیدکنندگان، اتحادیه فروشندگان و انجمن‌های فعال در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.

بر این اساس با توجه به فرصت ویژه‌ای که دولت در اختیار تولیدکنندگان لوازم خانگی قرار داده است، مقرر شد تولید کنندگان نسبت به ارائه برنامه افزایش مقادیر تولید به منظور تامین بازار اقدام کنند.

پیش‌بینی شده است در صورت عدم ارائه برنامه در بازه زمانی مشخص، دولت می‌تواند نسبت به بازنگری در تصمیمات اتخاذ شده در خصوص ممنوعیت واردات لوازم خانگی اقدام کند.

در عین حال مقرر گردید بانک مرکزی اقدامات لازم برای تامین ارز مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان لوازم خانگی را به منظور حفظ جریان تولید و تامین بازار در اولویت قرار دهد.

بازه زمانی مشخص شده برای ارائه برنامه تولید از سوی تولیدکنندگان لوازم خانگی ۱۵ روز است. بر این اساس دستگاه‌های نظارتی با موضوع افزایش غیرمتعارف قیمت و همچنین احتکار لوازم خانگی برخورد خواهند کرد. الزام صدور فاکتور و درج قیمت نیز در این نشست مورد تاکید اعضای ستاد تنظیم بازار قرار گرفت.

به منظور پیشگیری از احتکار و انبار لوازم خانگی، مقرر گردید دوره زمانی کوتاهی برای فعال شدن گارانتی در نظر گرفته شود. به این ترتیب در صورت عدم استفاده از لوازم خانگی، در دوره زمانی مقتضی پس از فروش، گارانتی کالا ابطال خواهد شد و تصمیمات لازم برای توزیع و رفع تقاضای واقعی مد نظر معاونت امور صنایع وزارت صمت خواهد بود.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *