کنترل صوتی لوازم خانگی هوشمند با ویندوز ۱۰ ممکن شد

کنترل صوتی لوازم خانگی هوشمند با ویندوز ۱۰ ممکن شد

 

مایکروسافت قابلیت جدیدی را به دستیار صوتی کورتانای خود افزوده تا مدیریت لوازم خانگی هوشمند و صدور دستور برای آنها از طریق سیستم عامل ویندوز ۱۰ ممکن شود.

از سوی دیگر گفته می شود مایکروسافت خود در حال طراحی یک بلندگوی هوشمند اختصاصی است که با کورتانا سازگاری داشته باشد. با این کار مایکروسافت هم در کنار گوگل، آمازون و چند شرکت دیگر به تولیدکنندگان این نوع بلندگوها افزوده می شود.

 

Connected Home

 

مایکروسافت بخشی موسوم به Connected Home را به منوی «نوت بوک کورتانا» در برخی رایانه های مجهز به ویندوز ۱۰ افزوده است.

برای دسترسی به این خدمات بعد از به روز کردن ویندوز ۱۰ تنها باید عبارت Cortana Notebook را در منوی استارت تایپ کنید تا بخش جدیدی به نام Connected Home را مشاهده کنید. بعد از فعال کردن این بخش، کورتانا قابلیت اتصال به لوازم خانگی هوشمند را پیدا می کند.

از جمله محصولات سازگار با این فناوری می توان به هوو، اسمارت تینگز، نست، اینستئون و وینک اشاره کرد. قرار است در آینده بر تعداد این نوع ابزار افزوده شود. خدمات یادشده از طریق ویندوز ۱۰ موبایل هم در دسترس است.

 

 

 

قدم گذاشتن کورتانا در لوازم خانگی

کورتانا، دستیار شخصی هوشمند در ویندوز فون نسخه 8.1، مایکروسافت بند (Microsoft Band) و ویندوز 10 است که توسط خود مایکروسافت ساخته شده و توسعه پیدا کرده است. این نام از شخصیت کورتانا برگرفته شده که به شخصیتی دارای هوش مصنوعی در مجموعه هیلو اشاره می‌کند.

نکته جالب درباره این دستیار، منطقه‌ای بودن آن است و سبب می‌شود تا صدای خود را با همه زبان‌ها، فرهنگ‌ها و الگوهای گفتاری مطابقت بدهد. به عنوان نمونه، نسخه انگلستان کورتانا با لهجه بریتیش سخن گفته و اصطلاحات بریتانیایی به کار می‌برد.

کورتانا به تناسب نیاز کاربر خود را سازگار کرده و اطلاعات مربوطه را بر اساس منطقه مانند تیم‌های محلی، کسب‌ و کار، سری‌های تلویزیون و دیگر موارد نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد که محدودیت این دستیار صوتی به گجت‌های یاد شده به اتمام رسیده و به زودی شاهد حضور کورتانا در لوازم خانگی و اجرای نقشی پررنگ در اینترنت اشیا توسط آن خواهیم بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *